• Пн
  • Вт
  • Ср
  • Чт
  • Пт
  • Сб
  • Вс

Якими будуть телефони майбутнього?

10.03.2017 11:15 118

Смартфони впевнено перетворюються в головний гаджет повсякденного життя, витісняючи навіть персональний комп’ютер. За рахунок наявності в них акселерометрів, GPS-модулів, NFC-чіпів і безліч інших “фішок”, смартфони стають більш технологічними, “розумнішими” комп’ютерів. В якому напрямку буде рухатись індустрія далі?

Доповнена реальність

Найбільш перспективним сьогодні представляються технології доповненої реальності – Augmented Reality, AR. Вже сьогодні власники смортфонів можуть навести камеру телефонна на будівлю і побачити за допомогою спеціальних піктограм, коли, наприклад, воно було побудовано чи які ціни та меню в цьому ресторані. В майбутньому AR стане базовою опцією будь-якого смартфону, якщо зробити його повноцінним провідником користувача в будь-яких мегаполісах і незнайомих містах.

Гнучкі екрани

Вже сьогодні потихеньку починають з’являтись гнучкі екрани. Особливо в тому ділі досягли успіху корейські компанії Samsung и LG. Серійних гаджетів, на жаль, поки немає, але вони, по прогнозам, можуть з’явитись вже в наступному році. Що це дасть смартфонам? По-перше, їх можна буде згинати і звертати так, щоб вони займали менше місця в кишені. По-друге, згинаючи екран в різні сторони, можна керувати смартфоном, що забезпечить нові відчуття в іграх і при споживані медіа продуктів – електронних газет і журналів.

Вбудовані проектори

Нескінченно збільшувати розміри дисплеїв на смартфонах, звичайно, не можна. Практика показує, що 4,5-5-дюймовий екран – той максимум, який ще робить пристрій приємним у користуванні. “Лопати” більшого розміру вже або не вміщаються в кишені, або ними цілковито неможливо користуватись пальцями однієї руки. Як зробити працездатний простір гаджетів більше? Прилаштувати до них проектори – з тим, щоб, скажемо, 60-дюймовий екран розвертався на будь-якій рівній поверхні і слугував дисплеєм для читання текстів, придивляння фільмів чи фотографій. Такі вбудовані в смартфони проектори вже з’явились у смартфонів Samsung.

Голосове керування

Голосове керування – майбутнє інтерфейсів. І хоч Google Now і Apple Siri все ще не роблять смартфони повноцінними співрозмовниками користувачу, стає очевидно, що за цим – майбутнє. Пройде декілька років і зі смартфоном цілком собі можна буде поспілкуватись, як з людиною.

3D-екрани

Незабаром неминуче з’явиться смартфон з 3D-екранами, для використання яких не знадобиться ніяких спеціальних окулярів. Це дасть цілковито нвоі можливості для перегляду контента та управління гаджетами. Вже відомо, що над таким телефоном працює компанія Amazon, крупніший світовий ріелтор електронних та друкованих книг, творець ринку дешевих букрідерів Kindle.

Медичні технології

Медичні технології в гаджетах, безумовно, будуть набирати оберти. На тілі людини з’являться безліч датчиків, трикодерів, пульсометрів, лічильників спаленних калорій и т.п. Через п’ять – сім років ми будемо носити датчики повсюди: на взутті , окулярах, ремені, годинниках і одязі. Вони не тільки дозволять нам контролювати своє здоров’я і дізнаватись про умови навколишнього середовища, але і будуть слугувати чимось начебто персонального лікаря, що дає рекомендації відносно того, як поправити своє здоров’я.

Нові методи аутентифікації

Забудьте про паролі чи дактилоскопію. Скоро телефони зможуть використовувати для автоматизації сітківки ока. Прабатько технології майбутнього вже є. Смартфон Baidu-Lenovo A586 вже вміє вмикатись тільки після того, як побачить око свого власника. Що правда, продається ця революційна річ поки тільки в Китаї. Але ходять слухи, що цей новий метод автоматизації буде використовуватись в iPhone нового покоління.

Надпотужні смартфони

Швидкість, з якою розвиваються обчислювальні потужності портативних пристроїв, просто вражають. Поки на ринку продаються смартфони з 8-ядерними процесорами, експерти чекають з’явлення в продажі гаджетів , на одному чіпі яких буде вміщатись і 32 і 48 ядер. Якщо розібратись, це неминуче. Що це дасть користувачам? Очевидно, вже скоро у кожного з нас в кишені буде лежати над швидкий комп’ютер, здатний відображувати комп’ютерну графіку фотографічної якості, дізнаватись заздалегідь про перевагах користувача, аналізувати більш об’ємні фінансові чи метеорологічні інформації і т.п.

Збільшення швидкості передачі даних

Samsung зовсім нещодавно випробувала технологію 5G, котра дозволяє передавати дані по мережі інтернет на швидкості 1 Гбіт/сек. А розгортати мережі обіцяють почати в 2020 році. До того моменту технології дадуть можливість передати дані на швидкості до 10 Гбіт/сек. Для зрівняння: технічна межа LTE, розвертання яких в Україні ще навіть не почалося, становить 75 Мбіт/сек. Користувачі отримують можливість швидко передавати великі об’єми даних між своїми пристроями.

Збільшення потужності акумуляторів

А для того, щоб обслуговувати цю потужність, необхідні потужні акумулятори. І їх створення вже не за горами. Apple разом з виробником напівпровідників ROHM, Aquafairy і Кіотским університетом розробляють водневі паливні елементи. А співробітники університету Іллінойсу ведуть паралельні досліди по створенню літієво-іонних мікробатарей, котрі збільшують ємність традиційних акумуляторів в 2000 разів. Їх потужності вистачить, щоб завести автомобіль. З’явлення таких акумуляторів можливо вже в 2018 році.

Следующая новость
Предыдущая новость

3D визуализация любого проекта Все инструменты для обязательных побед К морю – круглый год: Авиакомпания «РусЛайн» планирует запустить зимние рейсы из Воронежа в Сочи и Крым Выбираем реле давления воды и воздуха для насоса Быстро и качественно вернуть в строй Xiaomi