Як відновити зв'язок зі своїм родовим корінням. Вишитий код твого краю

Мрієте про цікаву та унікальну річ, на яку можна дивитися і захоплюватися безкінечно? Або хочете бути в тренді але звичайні речі вже набридли? Купіть або вишийте вишиванку! Хочете, щоб вона й ще і підкреслювала Ваше коріння та родинний зв'язок. Але не знаєте як? Тоді ця стаття саме для Вас. Допоможе розібратися, як обрати вишиванку, скориставшись при виборі особливостями свого регіону.

Загалом заведено вважати, що особливості в виконанні вишиванок є у кожній окремій області, але насправді унікальні візерунки, які не схожі на інші могли бути притаманні й окремому селу й навіть родині. Якщо хоч якоїсь інформації про вишивку у Вашій родини не має, то пропоную зупинися на більш відомій інформації про відмінності у різних регіонах. До речі, ця інформація може також допомогти зрозуміти з якого саме краю родом Ваша родина, якщо до Вас дійшла якась вишиванка, але розповісти конкретно коріння малюнку нема кому.

24 різних стилі притаманних окремим територіям України.

1. Київська область.

Для жителів Київщини у виконанні вишиванок притаманний контраст та яскравість. Жінки носили більш різнобарвні вишиванки – з червоними, жовтими та синіми візерунками, які відтінялись чорним кольором. Чоловічі теж були контрастними, але включали лише чорний та червоний кольори. Улюблені візерунки: квіткові мотиви, листя, ягоди. Особливим було те, що квіткові мотиви могли зустрітися і на чоловічих сорочках. Вишивка виконувалась смужками, а не хрестиком, тому була ніби прозорою та мереживною.

2. Черкаська область.

Якщо живете у Черкасах можете зупинитися на вишивці хрестиком у червоних та жовтих відтінках. Купуючи жіночу вишиванку зверніть увагу на ті, які мають горизонтальний візерунок на рукавах. Якщо ж хочете **купити чоловічу вишиванку**, то обирайте сорочки з геометричним візерунком, який виконаний хрестиком білим кольором з доданням червоного та чорного кольорів (переважно вишивані лише рукава).

Як відновити зв'язок зі своїм родовим корінням. Вишитий код твого краю

3. Кіровоградська область.

Обирайте речі з додаванням трипільської символіки – геометричні візерунки у вигляді дерева життя, ромбів, гілок із ягодами, пташками. Які виконані у червоно-чорних кольорах з додаванням жовтого.

4. Луганська область.

Були поширені вишиванки з квітковим орнаментом, при чому в особливій техніці у якій поєднувались різні по товщині нитки. Загалом включають поєднання вишивку гладдю та хрестиком. Нагадує сучасні стилі вишивки, майже не мали геометричних візерунків. Кольори: червоний та чорний.

5. Дніпропетровська область.

Якщо Ви родом з Дніпропетровщини обирайте геометричні малюнки на яких поєднані всі елементи стародавньої вишивки – хрести, ромби, зірки. Вони наче сплітаються у єдиний малюнок та доповнюють одне одного. Саме майстрині цього краю могли різними комбінаціями цих узорів досягти щось схоже на вишите мереживо. Кольори: червоний, чорний, синій, білий.

6. Донецька область.

Донецька вишивка рясно оздоблена квітками виконаними гладдю й листям вишитих хрестиком, пташками, деревами, гілками. Дуже яскрава та барвиста. Традиційні кольори: чорний, червоний, білий. Пізніше можна зустріти й більш яскраві кольори жовтий та зелений. Загалом жива та яскрава, майже не включає прості геометричні узори. Оздоблювали переважно рукава сорочки.

7. Харківська область.

Обирайте квітки, переважно маки, які поєднані хвилястими лініями у єдину лінію візерунку. Також були популярні й зображення дерев. Комір теж у харківських майстринь був прикрашений. При чому, як у чоловіків так і у жінок. Вишивка виконувалась грубою ниткою, та мало додаткову об’ємність та рельєфність. У чоловіків класичні кольори – чорний, червоний, білий, а у жінок яскраві різні кольори – жовтий, зелений, червоний.

8. Сумська область.

Вишивані вироби за допомогою смужок, дуже схоже на сучасний узор гладдю. Серед мотивів переважали геометричні зображення птахів: лебедів, голубів, орлів та інших. Кольори червоний, коричневий, чорний, виконувався грубою ниткою.

9. Полтавська область.

Обирайте сорочки з візерунком, який нагадує морозний візерунок на вікні. Майстрині виконували роботу у ніжних тонах, таких, як білий, сріблястий, з додаванням чорного, але як вкраплення у загальний малюнок. Малюнок повинен нагадувати тонке мереживо.

10. Запорізька область.

Насправді прославлені вишиванки, часто їх називають чумацькими. Якщо хочете доторкнутися до прославленої речі та мати її у своєму гардеробі купуйте чоловічі вишиванки з широкими добре оздобленими рукавами та вишитими комірами. Візерунок може бути будь-яким з геометричних включати в себе: коло, хрестики, ромби та інше. Такі ж правила і при обранні жіночого одягу. Цікаво такий стиль буде виглядати на довгих вишитих платтях.

11. Миколаївська область.

Цю область вирізняє використання, у оздобленні одягу, посеред вертикальних лінійних узорів, горизонтальних візерунків у вигляді квітів, ягід, гілок, шишок. Рукав вільного крою, широкий та незібраний на зап’ясті. Також часто можна зустріти зображення тварин та птахів. Кольори: синій, червоний.

12. Чернігівська область.

Відрізняються своїм стилем вишивання – дрібні стібки, як би замальовували олівцем, геометричний узор білими нитками з вкрапленням чорного та червоного кольорів.

13. Одеська область.

Обирайте кольорову вишиванку, орнамент якої складає нероздільну лінію з колів, які заходять одне за одного та зірочок у середині. Або оздоблену дрібним малюнком з хрестиків, корон, ланцюжків. Кольори можуть бути будь-які, бо одеська вишиванка була яскрава та барвиста.

14. Житомирська область.

Сорочки та плаття цієї області були виконані у техніці хрестиком. Зображення включали розетки, зиґзаґи, кола та інші геометричні малюнки. Також можна обрати будь-який рослинний візерунок, бо у цьому житомирські майстрині себе не стримували та використовували усі можливі рослинні мотиви – барвінок, листочки, берізка та інші квітково-рослинні візерунки. Основні кольори: синій, чорний, червоний.

Як відновити зв'язок зі своїм родовим корінням. Вишитий код твого краю

15. Вінницька область.

Майстрині Вінниччини поєднували різноманіття стилів та технік, використовували майже усі можливі техніки вишивання. Частіше за всіх зустрічається техніка низь. Оздоблювали й комір й перед й рукава сорочки чи плаття. Головний візерунок квадрат. Кольори: червоний, чорний, жовтий, світло-коричневий, наче стигле жито, вишневий.

16. Хмельницька область.

Обирайте строгий геометричний малюнок, який складений зі смужок, ліній та зубчиків. За кольором вишивка може бути навіть однокольоровою, наприклад чорною або червоною.

17. Львівська область.

Майстерність львівських жінок приголомшує, бо нагадує тонке та ніжне мереживо, яке вкриває майже усю річ. Якщо хочете доторкнутися до львівської краси та неповторності купуйте довге вишите плаття у Львові, бо там ще є майстрині, які бережуть свої традиції виконання вишиванок. Також там можна купити чоловічу вишиванку яка буде різнокольоровою та заповненою малюнком.

18. Закарпатська область.

Якщо подобається справжнє різнобарв’я та яскравість обирайте закарпатський стиль вишиванок. Ось де неймовірне різноманіття кольорів – від фіолетового та червоного до блакитного. Також можна зустріти рожевий, жовтий та інші кольори. Представляє собою поєднання ромбів та зиґзаґів різного кольору між собою в один малюнок. Хоча у сучасній вишиванці можна зустріти й рослинні мотиви.

19. Івано-Франківська область.

Візитною карткою івано-франківських майстринь було дуже щільне та широке оздоблення рукавів. Робили це за допомогою геометричних візерунків – квадратів, зиґзаґів, які створювали один злитий полотняний малюнок. Кожен окремий колір займав свою частину рукава і часто не змішувався з наступним по черзі кольором. Кольори: зелений, червоний, жовтий.

20. Тернопільська область.

Тернопільські жінки використовували багато чорного кольору й могли зашити ним майже весь рукав густим малюнком. І тільки іноді тут додавали інші кольори, частіше червоний та жовтий.

21. Рівненська область.

Справжні шанувальники монохромних геометричних узорів. Улюблений колір червоний до якого зрідка додавали синій. Візерунок поєднувався у смуги с ромбів, багатокутників та стежок.

22. Волинська область.

Сорочки які мали вишитий комір з ромбів, зірочок, та смужок. Візерунки гармонійно поєднували майже всі вищезгадані фігури. А на рукавах були вишиті різні за товщиною лінії, але переважно в одному кольорі. Улюблений колір – червоний.

23. Чернівецька область.

Власники найбагатшої вишивки з усіх областей. Використовували у створені робіт: срібні та золоті нитки, шовк, та навіть бісер. Приголомшують розкішністю матеріалів. Серед кольорів використовувались майже всі. Зображали пташок за допомогою поєднання дрібних геометричних малюнків. Також можна зустріти ромби та інші геометричні фігури.

24. Херсонська область.

Рослинний орнамент та не типові для інших зображення зозуль, оленів, тощо. Зустрічаються квіткові мотиви, як у чоловічих та і у жіночих речах. Основний колір червоний.

Следующая новость
Предыдущая новость

Прибыльные игровые автоматы казино Эльдорадо Некоторые советы по рекламной съемке Срочное написание дипломных работ для студентов Хоть шерсти клок…: Мэрия Воронежа рассчитывает пополнить бюджет на 23,1 млн руб. за счет приватизации Отличный способ проверить свою удачу