Декларація про готовність об'єкта до експлуатації

Право на завершення будівництва – це наступний етап після технічного огляду будівлі. Технічний огляд, по суті, технічне обстеження – це процедура обстеження стану елементів конструкцій, визначення класу наслідків та генеральних обмірів будівлі, за результатами якої складається технічний паспорт на будівлю.

Право на введення будинку в експлуатацію є обов'язковим етапом після завершення будівництва для узаконення об'єкта нерухомості. Ця процедура в Україні регулюється законодавством і включає кілька етапів, які необхідно пройти для отримання відповідних документів. Основні з них перераховані нижче.

  • Завершення будівництва

Перш за все, будівництво має бути повністю завершене, а об’єкт має відповідати затвердженому проекту та державним будівельним нормам та отримана декларація на будівництво.

  • Підготовка документації

Проектна документація – всі проектні матеріали, затверджені на етапі планування будівництва.

Акт готовності об’єкта до експлуатації – підписується будівельною організацією або відповідальними особами (наприклад, власниками).

Техпаспорт та декларація про завершення будівництва – видається після закінчення будівництва інженерами з технічної інвентаризації (БТІ).

Документи на землю – підтвердження права власності чи користування земельною ділянкою.

Після завершення будівництва та оформлення документів необхідно звернутися до Державної інспекції архітектури та містобудування.Для невеликих приватних будинків (до 500 м²) можна подати декларацію про готовність до експлуатації.Для великих або комерційних об'єктів подається заявка на отримання сертифікату готовності.

  • Отримання рішення

Акт про готовність та декларація про введення об'єкта в експлуатацію приймається без додаткового обстеження, якщо будівля відповідає всім стандартам.

Зазвичай протягом 10 робочих днів має видати рішення про введення в експлуатацію.

Після проведення технічного огляду та складання технічного паспорта подається наступний перелік документів:

  • декларація про готовність об'єкта до експлуатації;

  • технічний паспорт на зареєстровану в Реєстрі будівельних робіт будівлю з відміткою про проведення технічного обстеження, який розміщується на схематичному плані земельної ділянки;

  • правовстановлюючий документ на земельну ділянку (державний акт, договір, довідка тощо) із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки.

Термін розгляду зазначених документів становить 10 робочих днів (2 тижні). Наступним етапом є реєстрація права власності.

Фахівці LexStatus допоможе Вам пройти всі необхідні етапи, оформити всі документи, щоб ви змогли стати повноправним власником омріяного житла чи іншої нерухомості.

Предыдущая новость

Не откладывай творчество не завтра – снимай уже сегодня! Система «лестниц»: Сбербанк наращивает в Черноземье объемы кредитования и штатную численность Предприниматели рассказали о проблемах бизнеса в Воронежской области Фотография свадьбы: советы профессионала Грузоперевозки по Украине: преимущества перевозок автотранспортом